Jak leczyć opryszczkę?

Opryszczka to nie tylko problem natury estetycznej. Towarzyszy jej dokuczliwy świąd i ból, co więcej nieleczona może prowadzić do bardzo groźnych powikłań. Co zrobić, by możliwie szybko się jej pozbyć?

Natychmiastowa reakcja, gdy tylko pojawią się pierwsze objawy opryszczki, pozwala złagodzić dolegliwości i przyspieszyć proces leczenia. Po jakie preparaty warto sięgnąć, by zażegnać problem, jakim jest opryszczka? Idealnie sprawdzą się nowoczesne i bardzo skuteczne kremy na opryszczkę.

Kilka słów o opryszczce wargowej

Opryszczkę wargową wywołuje wirus HCV-1. Zarażonych nim jest około 80% społeczeństwa, ale co ciekawe tylko u połowy wirus uaktywnia się i wywołuje powstawanie przykrych pęcherzyków. Jest tak wielu nosicieli, bo wirus też przenosi się z niezwykłą łatwością. Zwykle wystarczy pocałunek albo picie z jednej szklanki.

Uaktywnieniu wirusa sprzyja osłabienie organizmu wywołane chorobą, przemarznięcie albo wręcz przeciwnie przegrzanie się, a także stres, nadużycie alkoholu, a u kobiet miesiączka. Jeśli raz ”złapiemy” wirusa, to pozostanie on z nami na zawsze, a co jakiś czas ujawni się w postaci nieestetycznych i bolesnych pęcherzyków wypełnionych płynem.

Krem na opryszczkę rozwiązaniem idealnym

Leki na opryszczkę

Co zrobić, gdy czujemy, że opryszczka lada chwila się pojawi? Działać! Nowoczesne kremy na opryszczkę charakteryzuje bardzo wysoka skuteczność, im szybciej się po nie sięgnie, tym szybciej problem zniknie. Jednym ze znakomitych środków dostępnych obecnie na rynku jest Endvir Simplex krem zawierający 6% laktoferynę.

Jak działa ten preparat? Tworzy na skórze barierę ochronną, która uniemożliwia wirusowi rozprzestrzenianie się na wolne od infekcji obszary skóry. Warto zwrócić uwagę także na preparat Ziaja Aciclovir krem. Zawiera on substancję czynną – acyclowir – silnie działającą na wirusa wywołującego opryszczkę.

Kolejna propozycja niezastąpiona w walce z opryszczką to krem Hascovir Pro. Lek ten również zawiera acyklowir bardzo skuteczny w leczeniu opryszczki. Wszystkie preparaty stosuje się kilkakrotnie w ciągu dnia, nanosząc bezpośrednio na miejsca zmienione chorobowo. Są one niedrogie, a z powodzeniem radzą sobie z wirusem opryszczki.

Warto pamiętać, że jej leczenie jest konieczne, bowiem pozostawiona sama sobie może prowadzić do groźnych powikłań neurologicznych i okulistycznych, ponieważ wirus, który ją wywołuje, bardzo łatwo się przenosi. Nie warto więc lekceważyć pęcherzyków na ustach, tylko czym prędzej sięgnąć po krem na opryszczkę, który pozwoli szybko pożegnać się z problemem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s